AEROSIL 200 (Krzemionka koloidalna pirogenna, klasa farmaceutyczna) — Podsumowanie treści certyfikatu kontroli
1. Informacje o dokumencie
Pozycja | Treść |
Tytuł dokumentu | Certyfikat kontroli |
Typ certyfikatu | 3.1, zgodnie z EN 10204 |
Data wydania | 23.02.2024 |
Liczba stron | 4 |
Język | angielski |
Numer certyfikatu | Nie podano (identyfikacja na podstawie numeru dostawy i numeru partii) |
Adresy podane w dokumencie
· Nagłówek: Evonik Operations GmbH, D-63403 Hanau
· Stopka: Evonik Resource Efficiency GmbH, Rellinghauser Str. 1-11, 45128 Essen, Niemcy; tel. (0201) 177-01, faks (0201) 177-3475
· Zarząd: Dr Claus Retting (przewodniczący), Simone Hildmann, Andreas Fischer, Alexandra Schwarz
· Siedziba: Essen, Sąd rejestrowy: Sąd Rejonowy w Essen, Rejestr handlowy B 25793, NIP: 112/5708/0516
2. Informacje o produkcie i partii
Pozycja | Treść |
Produkt | AEROSIL® 200 |
Opakowanie | 18 x 10 KG / 22.00 lbs Worek papierowy 5M1 / Paleta plastikowa |
Materiał | 99089631 |
Ilość | 3 600 KG = 360 WORKÓW |
Partia | 614010581 |
Data produkcji | 5 stycznia 2024 |
Najlepiej spożyć przed | 4 stycznia 2026 |
Data dostawy | 19 lutego 2024 (określona w certyfikacie jako szacowany czas wysyłki / wyjazdu) |
Numer dostawy / Pozycja | 3010242807 / 900002 |
Numer zamówienia / Pozycja | 46375262 / 000010 |
Nr spec. | K00, wersja 15.09.2022 |
Kategoria produktu | Krzemionka |
3. Odbiorca i strony
Pozycja | Zawartość |
Odbiorca | Port morski Busan, c/o Evonik Korea Ltd., Jungan-Dong 4ga 79-9, BUSAN 600-016, KOREA POŁUDNIOWA |
Nr klienta | 503047 |
Miejsce produkcji | Zakład Rheinfelden, Untere Kanalstrasse 3, 79618 Rheinfelden, Niemcy |
Sygnatariusz | Dr Martina Altemöller, Inspektor, zakład Rheinfelden (tel. +49 7623 917252, e-mail RHE-QM-AE@evonik.com) |
4. Dane testowe
Uwaga: "Conforms / pass" to sformułowanie użyte w oryginalnym certyfikacie, oznaczające, że parametr spełnia wymaganie bez osobno raportowanej wartości zmierzonej.
4.1 Parametry ogólne i Farmakopea Europejska (Ph. Eur.)
Właściwość | Metoda badania | Jednostka | Wartość | Wartość docelowa | Min. | Maks. |
Powierzchnia właściwa | ISO 9277, zmodyfikowana | m²/g | 195 | 200 | 175 | 225 |
Identyfikacja | badane zgodnie z Ph. Eur. | — | Zgodny | zaliczony | — | — |
Oznaczanie zawartości (zawartość SiO₂) | badane zgodnie z Ph. Eur. | % | 100,1 | — | 99,0 | 100,5 |
Wartość pH | badane zgodnie z Ph. Eur. | — | 4,3 | — | 3,5 | 5,5 |
Chlorki ≤ 250 ppm | badane zgodnie z Ph. Eur. | — | Zgodne | zaliczone | — | — |
badane zgodnie z Ph. Eur. | % | 0,1 | — | — | — | 5.0 |
4.2 Farmakopea Japońska (JP)
Właściwość | Jednostka | Wartość | Limit |
Identyfikacja (1), (2) i (3) | — | Zgodne | zaliczone |
Ubytek masy przy suszeniu | % | 0.9 | ≤ 7.0 |
Strata przy prażeniu | % | 0.5 | ≤ 12.0 |
Zawartość Al | — | Zgodny | zaliczony |
Zawartość Fe | ppm | Zgodne | ≤ 500 |
Zawartość Ca | — | Zgodne | zaliczone |
Zawartość As | ppm | Zgodny | ≤ 5 |
Zawartość Cl | % | Zgodny | ≤ 0,011 |
Metale ciężkie | ppm | Zgodny | ≤ 40 |
Zawartość (zawartość SiO₂) | % | 99,2 | ≥ 98,0 |
Test objętości | ml | Zgodny | ≥ 70 |
4.3 Farmakopea Stanów Zjednoczonych / Formularz Narodowy (USP/NF)
Właściwość | Jednostka | Wartość | Limit |
Zawartość jako | ppm | Zgodne | ≤ 8 |
Ubytek masy przy suszeniu | % | 0,1 | ≤ 2,5 |
Strata przy prażeniu | % | 0,3 | ≤ 2,0 |
Identyfikacja, A i B | — | Zgodny | zaliczony |
Wartość pH | — | 4,3 | 3,5 – 5,5 |
Oznaczanie zawartości (zawartość SiO₂) | % | 100,0 | 99,0 – 100,5 |
4.4 Dodatek do żywności E551 / E551b (wewnętrzne metody SOP)
Właściwość | Metoda | Jednostka | Wartość | Maks. |
Zawartość As (E551) | SOP AE_FQ01 | ppm | Zgodny | ≤ 3,0 |
Zawartość Pb (E551) | SOP AE_FQ02 | ppm | Zgodny | ≤ 5,0 |
Zawartość Hg (E551) | SOP AE_FQ03 | ppm | Zgodne | ≤ 1,0 |
Zawartość Na₂SO₄ (E551) | SOP AE_FQ06 | % | Zgodne | ≤ 5,0 |
Zawartość Cd (E551b) | SOP AE_FQ04 | ppm | Zgodne | ≤ 2,0 |
Zawartość Pb (E551b) | SOP AE_FQ05 | ppm | Zgodne | Strata przy prażeniu |
4.5 Indian Pharmacopoeia (IP)
Właściwość | Jednostka | Wartość | Limit |
Identyfikacja | — | Zgodne | zaliczone |
Oznaczanie zawartości (zawartość SiO₂) | % | 100,1 | 99,0 – 100,5 |
Wartość pH | — | 4.3 | 3,5 – 5,5 |
Strata przy prażeniu | % | 0.1 | ≤ 5.0 |
Zawartość As | ppm | Zgodny | ≤ 8 |
Metale ciężkie | ppm | Zgodny | ≤ 25 |
Chlorki | ppm | Zgodne | ≤ 250 |
5. Oświadczenia dotyczące systemu jakości i zgodności (strona 3)
1. Tożsamość produktu: AEROSIL® 200 Pharma — dwutlenek krzemu koloidalny badany zgodnie z Ph. Eur., USP/NF, JP i IP (aktualna wersja).
2. Mikrobiologia: TAMC (ogólna liczba drobnoustrojów tlenowych), TYMC (ogólna łączna liczba drożdży i pleśni) oraz bakterie Gram-ujemne są regularnie badane zgodnie z USP.
3. System produkcji: wytwarzany i pakowany w dedykowanym zamkniętym systemie produkcyjnym zgodnie z wytycznymi GMP ustanowionymi dla masowych substancji pomocniczych farmaceutycznych przez Międzynarodową Radę Substancji Pomocniczych Farmaceutycznych (IPEC/PQG).
4. Systemy żywności i pasz: wytwarzany z zastosowaniem systemu HACCP i FAMI-QS; zweryfikowany przez niezależnego audytora zewnętrznego, udokumentowany raportem, potwierdzającym, że system HACCP spełnia wymagania rozporządzenia Unii Europejskiej (WE) nr 852/2004.
5. Zgodność z E551: spełnione są kryteria czystości dla E 551 zgodnie z (UE) 231/2012 (specyfikacje dla dodatków do żywności dotyczące (WE) 1333/2008, załącznik II i III).
6. Wygląd: biały, drobny, amorficzny proszek.
7. Pozostałość na sicie: typowa pozostałość na sicie (Grit, 45 µm) wynosi < 0,025% (zgodnie z ISO 787-18).
8. Zanieczyszczenia pierwiastkowe: zanieczyszczenia pierwiastkowe nie są celowo dodawane do procesu produkcyjnego; zanieczyszczenia pierwiastkowe zgodnie z ICH Q3D są rutynowo badane zgodnie z USP 233 i Ph. Eur. 5.20.
9. Rozpuszczalniki resztkowe: w produkcji nie stosuje się rozpuszczalników organicznych, dlatego nie występują rozpuszczalniki resztkowe; rozpuszczalniki resztkowe klasy 1 wymienione w USP/NF (rozdział USP 467) — tetrachlorek węgla, 1,2-dichloroetan, 1,1,1-trichloroetan i benzen — są rutynowo badane zgodnie z USP.
10. TSE/BSE i materiały pochodzenia roślinnego: w procesie produkcyjnym nie stosuje się surowców pochodzenia zwierzęcego ani roślinnego (zgodnie z EMEA/410/01, aktualna wersja); produkty AEROSIL® Pharma nie miały kontaktu z żadnym materiałem pochodzenia zwierzęcego ani roślinnego i zgodnie ze składem nie zawierają takiego materiału; produkty nie są zanieczyszczone materiałem pochodzenia zwierzęcego ani roślinnego w momencie opuszczania zakładów produkcyjnych i magazynowych.
11. Miejsce produkcji: Zakład Rheinfelden, Untere Kanalstrasse 3, 79618 Rheinfelden, Niemcy.
12. Podpis: Dr Martina Altemöller, inspektor, zakład Rheinfelden.
6. Oświadczenie o ważności dokumentu (strona 4)
· Niniejszy dokument jest wydrukiem komputerowym i dlatego nie zawiera podpisu.
· Wszelkie roszczenia gwarancyjne dotyczące zgodności produktu podlegają Ogólnym Warunkom Sprzedaży i Dostawy firmy Evonik.
· Podane dane odzwierciedlają wyniki wewnętrznych testów jakości.
· Nie udziela się żadnej wyraźnej ani dorozumianej gwarancji dotyczącej określonych właściwości ani przydatności do jakiegokolwiek konkretnego zastosowania lub celu.
· Wszystkie wartości są ważne dla produktu w momencie wysyłki z zakładu.
· Dokument kończy się znacznikiem "*** End ***".
7. Uwagi dotyczące struktury dokumentu
· Strona 1 ma nagłówek "Page 1 of 4"; strony 3 i 4 mają nagłówki "Page 3 of 4" i "Page 4 of 4".
· Strona 2 ma nagłówek "Page 2 of 2" (niespójny z pozostałymi stronami); jej treść obejmuje pozycje testowe USP/NF, E551 i IP.
· Strony 2, 3 i 4 każdorazowo powtarzają nazwę produktu, numer materiału (99089631), numer partii (614010581), datę (23.02.2024) oraz numer dostawy / pozycję (3010242807 / 900002).
Wiadomości i informacje publikowane przez Zhonglian Chemical mają wyłącznie charakter informacyjny i służą jedynie jako punkt odniesienia oraz do komunikacji między specjalistami z branży. Nie gwarantuje się dokładności i kompletności takich informacji. Nie należy wykorzystywać tych informacji jako zamiennika własnej niezależnej oceny; w związku z tym ponoszą Państwo ryzyko wynikające z jakiegokolwiek wykorzystania tych informacji, a Zhonglian Chemical nie ponosi za nie odpowiedzialności. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia praw prosimy o kontakt w celu usunięcia.